Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Lekce pro mateřské školy

Předčtenářská gramotnost

Lekce zaměřená na rozvíjení předčtenářské gramotnosti.

Contents:
Během lekce se děti dozvědí, jak vzniká kniha a jak se ke knihám chovat. Díky společné práci dětí jedna kniha vznikne. Tu si pak bude možno vzít do školky. Program je plný aktivit pro rozvoj kreativity a spolupráce mezi dětmi. Po nebo před programem je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení, případně po besedě využít jako volný čas v herně.
Lektor:
Bc. Vladimír Kraft
Time:
90 minutes

Žádný strach, zajíčku

Program je postaven na práci s knihou Žádný strach, zajíčku od S. Gemmela.

Contents:
Předčtenářská lekce, při které si ukážeme, že i mezi draky existují výjimky. Pozornost zaměříme na typické vlastnosti a znaky, zamyslíme se nad strachem a pomůžeme společně s drakem Bodem zahnat králíčkův strach. Po ukončení programu je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení.
Lektor:
Mgr. Hana Hogenová
Time:
90 minutes

Počítání se zvířátky

Lekce je zaměřená na seznámení s čísly od 1 do 10.

Contents:
Kromě klasického počítání si procvičí děti také jednoduché početní úkony, zkusí určovat, co je menší, větší a shodné a poznají číslice od 1 do 10. Počítání si děti během programu vyzkouší mnohokrát. Oporu k početním hrátkám nám poskytnou například knihy Zvířecí počítání od P. Horáčka a 1+1=2 od Ľ. Paľa. Po ukončení programu je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení.
Lektor:
Mgr. Hana Hogenová
Time:
90 minutes

Medvídek Paddington baští aneb co jedí skuteční medvědi

Předčtenářská lekce zaměřená na orientaci v poslouchaném textu.

Contents:
Víte, co jedí opravdoví medvědi? A snědl by skutečný medvěd to, co s chutí baští medvídek Paddington? Děti si vyzkouší práci ve skupině, jak jsou na tom s rozhodováním a případnou argumentací. Seznámí se s medvědy, jejich potravou a knížkou Medvídek Paddington od M. Bonda. Po ukončení programu je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení.
Lektor:
Mgr. Hana Hogenová
Time:
90 minutes

O zvědavém štěňátku

Předčtenářská lekce, v níž si děti zkusí vymyslet příběh na zadaná klíčová slova a předvídat, jak bude příběh pokračovat.

Contents:
Malé štěňátko si v klidu spinká ve své boudě, ale po probuzení ho čeká rozčarování. Zmizela mu voda z misky. Zvědavé štěňátko to jen tak nenechá a snaží se přijít záhadě na kloub. Na děti čeká velká hromada knih o zvířátkách a příběh z knihy O zvědavém štěňátku od Z. Milera. Po ukončení programu je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení.
Lektor:
Mgr. Hana Hogenová
Time:
90 minutes

O malé jedličce

Předčtenářská lekce, ve které se děti seznámí s tradičním vánočním příběhem od H. Ch. Andersena.

Contents:
Děti se budou zamýšlet mimo jiného nad tím, proč chce být jedlička velká, zkusí si předvídání před čtením i v průběhu čtení, vánočně se naladí a ozdobí si vlastní stromeček, který si pak budou moci odnést s sebou do školky. Po ukončení programu je možnost udělat exkurzi po dětském oddělení.
Lektor:
Mgr. Hana Hogenová
Time:
90 minutes

Update:Monday, January 31, 2022, 3:01 PM

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
http://opac.knihovna-litvinov.cz/pro-skoly/besedy-pro-materske-skoly

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website