Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Lessons for 6th-9th grade of elementary school

6. - 7. grade - Děti a mládež v kyberprostoru

Informational and educational lessons

Lekce zaměřená na sociální sítě a jejich vliv na mládež.

Contents:
Na sociálních sítích v dnešní době je úplně každý - nehledě na věk. Proto se tato lekce zaměří právě na ně. V čem jsou nám k užitku a na co si dávat pozor. Děti se seznámí s pojmy jako kyberstalking nebo kybergrooming. Dozví se, které informace je vhodné sdělovat a které ne. Zároveň nabídne populárně naučná videa k tématu.
Lektor:
Michaela Musialová
Time:
90 minutes

6. - 7. grade - Svět kolem nás

Lekce zaměřená na naše dopady na svět kolem nás i ve vzdálenějších částech naší planety.

Contents:
Opravdu známe svět, který nás obklopuje? Jak vypadají vzdálenější kouty našeho světa, příroda a oceány nejde vidět na první pohled, proto se v této lekci podíváme hlouběji do životního prostředí, naučíme se třídit odpad a zjistíme, jaký dopad má naše chování na svět kolem nás.
Lektor:
Michaela Musialová
Time:
90 minutes

6. - 9. grade - Konspirační teorie

Informational and educational lessons

Lekce zaměřená na jedny z nejznámějších konspiračních teorií a hledání pravdy.

Contents:
Je Země kulatá nebo placatá? Je očkování prospěšné nebo způsobuje autismus? Bylo 11. září útokem teroristů anebo to naplánovala americká vláda? Každá konspirační teorie bude představena s argumenty pro a proti a následným "vyvrácením" (Konspirační teorie se nedá spolehlivě vyvrátit díky stylu její argumentace). Lekci doprovodí krátké dokumenty a skupinová práce.
Lektor:
Michaela Musialová
Time:
90 minutes

6. - 9. grade - Jak šije můj krejčí

Informational and educational lessons

Lekce zaměřená na problematiku mezinárodního oděvního průmyslu dnešní doby.

Contents:
Cílem lekce je seznámit žáky s pracovními podmínky v tzv. sweatshopech. Továrny, kde se vyrábí spotřební zboží, konkrétně oblečení. Žáci pochopí systém fungování světového oděvního průmyslu a mezinárodního obchodu s oděvy. Poznají, proč se naše oblečení šije hlavně v rozvojových zemích, a budou schopni vyjmenovat producentské země. Dále se žáci zamyslí nad svým vlastním spotřebitelským chováním.
Lektor:
Michaela Musialová
Time:
90 minutes

Update:Friday, August 20, 2021, 12:26 PM

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
http://opac.knihovna-litvinov.cz/pro-skoly/besedy-pro-2-stupen

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website